Okuduğunuz haber
ŞİŞLİ BELEDİYE BAŞKANI MUAMMER KESKİN : “CHP ŞİŞLİ İLÇE BAŞKANLIĞIMIZA BİR KADIN YAKIŞIR…”

İŞÇİLERE YOK! BELEDİYE’NİN KOMŞUm GAZETESİNE ÇOOOK!!!

Anasayfa   /    SİYASET    /    ŞİŞLİ BELEDİYE BAŞKANI MUAMMER KESKİN : “CHP ŞİŞLİ İLÇE BAŞKANLIĞIMIZA BİR KADIN YAKIŞIR…”

ŞİŞLİ BELEDİYE BAŞKANI MUAMMER KESKİN : “CHP ŞİŞLİ İLÇE BAŞKANLIĞIMIZA BİR KADIN YAKIŞIR…”

Şişlili CHP seçmeninin merakla beklediği soruyu Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin’e sorduk… KENTİM ŞİŞLİ: Sayın Başkan “CHP Şişli İlçe Başkanlığı seçiminde taraf mısınız?” Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin: “Çağdaş ve merkez ilçede bir kadın ilçe başkanımızın olması beni mutlu eder.”

SİYASET      13 Aralik 2019 - 19:35     0

ŞİŞLİ BELEDİYE BAŞKANI MUAMMER KESKİN : “CHP ŞİŞLİ İLÇE BAŞKANLIĞIMIZA BİR KADIN YAKIŞIR…”

OYA AKMAN, CHP ŞİŞLİ İLÇE BAŞKAN ADAYI…

CHP Şişli Mahalle Delege Seçimleri 1 Aralık 2019 tarihinde sona erdi. Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin’in de desteklediği Kırmızı Liste ezici bir çoğunlukla 400 delegenin 366’sını alarak seçimin kazananı oldu.

CHP Şişli İlçe Kongre tarihinin 22 Aralık 2019 olarak belirlenmesinin hemen ardından, Oya Akman ile Kentim Şişli Gazetesi olarak bir röportaj gerçekleştirdik, Oya Akman, ilk defa gazetemiz aracılığı ile CHP Şişli İlçe Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

Şişlili CHP seçmeninin merakla beklediği soruyu Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin’e sorduk…

KENTİM ŞİŞLİ: Sayın Başkan “CHP Şişli İlçe Başkanlığı seçiminde taraf mısınız?”

Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin: “Çağdaş ve merkez ilçede bir kadın ilçe başkanımızın olması beni mutlu eder.”

Şişli Belediye Başkanı MUAMMER KESKİN: “Şimdi, belediye başkanı tarafsız bir kişi mi? Şişli ilçesi bugüne kadar, özellikle bizim arzu ettiğimiz bir yönetim anlayışını sergileyememiş bir ilçe. Dolayısıyla, burada önemli olan tarafsızlık, herkese eşit davranmak, adil olmaktır. Bulunduğunuz makamı mevkii kullanıp başkalarının üzerinde hegemonya oluşturmamaktır. Ben bunu yaptığımı düşünüyorum, bu anlamda tarafsızım.

Herkese eşit mesafedeyim…

Ama sonuçta ben Muammer Keskin olarak, zembille buraya belediye başkanı olmadım. Şişli ilçesinde siyaset yapan, CHP üyesi, sade bir vatandaşım. Geçmiş dönemde de arkadaşlarımızla içinde bulunduğum, belki de İstanbul seçimlerine armağan ettiğimiz bir Kırmızı Liste var. Bu ilk defa bizde uygulandı. Ben o listenin tarafıyım,  parçasıyım ve buna eskiden beri katkı sunmuş biriyim.

Ben sıra dışı bir Belediye Başkanıyım…

Bana gelen, benimle görüşen, benden farklı düşünen arkadaşlara söylediğim şudur: Ben bildiğiniz, sıradan bir belediye başkanı değilim. Ben sıra dışı bir adamım. Dolayısıyla da burada asla ve asla haksızlık etmem. Sizi destekleyenlere, size oy verenlere Muammer Keskin Şişli Belediye Başkanı sıfatıyla eğer baskı yapıyorsa, burada yüzde yüz haklısınız. Ben bugüne kadar karışmadım zaten bu işlere.

İçimizdeki İrlandalılar…

Karıştığım şudur: ben bu ilçede siyaset yapıyorum; benim çizgim şudur: geçmiş dönemde bu partinin üyesi olup, partinin dışındaki adaylara destek olanlarla aynı listede olmam…  İster istifa etsinler, ister partinin içerisinde kalsınlar ki ben bunlara geçmiş dönemde, içimizdeki İrlandalılar diyorum. Bu tür eylemlere devam edip, parti içerisinde etkin olacaklarsa, onlarla beraber olmayacağım. Burada tarafım.

Herkese eşit mesafedeyim…

Çağdaş ve merkez ilçede bir kadın ilçe başkanımızın olması beni mutlu eder…

Bunun dışında, herkese eşit mesafedeyim. Ayrıca Oya Hanım bana göre nitelikli biri;  belli kültürü olan, belli bilinci olan, belli birikimi olan bir kadın. Çağdaş ve merkez ilçede böyle bir kadın ilçe başkanımızın olması beni mutlu eder. Dolayısıyla aday olmayı düşünen arkadaşlarım bana sorduklarında, benim icazetimi almak istiyorlar. Alamadıkları zaman bir takım şeyler söylüyorlar. Ben kimseye icazet vermiyorum. Hepsi benim arkadaşım. Bu sürede adı geçen, bana intikal etmiş arkadaşlarımız da iyi partilidirler. Onlar da partiyi seven, partinin büyümesi için çaba sarf eden arkadaşlarımızdır.

Yeni bir siyaset anlayışı geliyor…

Oya Hanımın iyi bir İlçe Başkanlığı yapacağına inanıyorum…

Ama bir şeyi okumaları lazım: artık yeni bir siyaset anlayışı geliyor. Bizim kuşağın görmediği bu. O yüzden bunu görmeleri gerekir. Yeni bir döneme giriyoruz. Gençlerin, kadınların ve muhtelif kadroların, bu ilçelerde göreve gelmelerini sağlamamız lazım. Benim de bir oyum var ve oyumu özgürce kullanacağım. Elbette bu anlamda değerlendirme yaptığım zaman kendilerine söyledim. Gizli saklı bir şey yok. Ben başkaları gibi öyle kulağını uzaktan gösteren biri de değilim. Dolayısıyla Oya Hanımın, iyi bir İlçe Başkanlığı yapacağına inanıyorum.”

KENTİM ŞİŞLİ: Sayın Başkan diğer adaylardan,  size gelip aday olacaklarını söyleyen, sizden destek isteyenler oldu mu?

MUAMMER KESKİN: Kimseye baskı yapmayacağım…

Bu partiye ihanet edenlerle yollarımızı ayırmamız gerekiyor…

MUAMMER KESKİN:  “Evet oldu, ama isimlerini vermeyeyim. O arkadaşlarım da sevdiğim kişilerdir.  Benim tek kırmızı çizgim var: “Bu partiye ihanet edenlerle yollarımızı ayırmamız gerekiyor.” Bu yüzden, bu partiye emek vermiş herkes, benim için kıymetlidir. Aday olurlar, olamazlar, aday olurlar seçilirler, seçilseler de seçilmeseler de bizim arkadaşlarımızdır. Ama benim de bir tercihim var. Sonuçta ben renksiz biri değilim. Tarafım. O konuda da kimseyi yanıltacak bir şeyler söylemiyorum. Ama bilsinler ki; eşit, adil ve ahlaklı davranarak,  kimseye baskı yapmayacağım.. Ama baskı yaptıklarım var! Geçmiş dönemde bu partiye oy vermeyen ve bu partide yeniden aktör olmak isteyenlerle yollarımız kesişmeyecek.”  KENTİM HABER MERKEZİ

 

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

GÜNÜN MANŞETLERİ

FOTO GALERİ