Okuduğunuz haber
SEVGİNİZLE OTİZMLİ ÇOCUKLARIN EĞİTİMİNE DESTEK OLUN
Anasayfa   /    TOPLUM    /    SEVGİNİZLE OTİZMLİ ÇOCUKLARIN EĞİTİMİNE DESTEK OLUN

SEVGİNİZLE OTİZMLİ ÇOCUKLARIN EĞİTİMİNE DESTEK OLUN

Otizmli daha çok çocuğun eğitime ulaşabilmesi için çalışmalarına devam eden Tohum Otizm Vakfı, 14 Şubat Sevgililer Günü'nde herkesi sevdiklerine iyiliğe dönüşen hediyeler vermeye davet ediyor. Tohum Dükkân'dan ulaşılabilecek birbirinden renkli hediye seçenekleri ve Sevgililer Günü'ne özel hazırlanan bağış sertifikalarıyla sevginin gücünü otizmli çocuklar ile paylaşmak mümkün.

TOPLUM      10 Subat 2024 - 10:52     0

SEVGİNİZLE OTİZMLİ ÇOCUKLARIN EĞİTİMİNE DESTEK OLUN

Otizm Spektrum Bozukluğu yaşamın ilk yıllarında ortaya çıkan gelişimsel bir farklılık. Son yapılan araştırma verilerine göre günümüzde her 36 çocuktan 1'inin otizm riski ile doğduğu tahmin ediliyor. Toplumda görülme sıklığı gittikçe artan otizmin tek çaresi erken tanı ve nitelikli yoğun özel eğitim. 
Otizm ve yaygın gelişim bozukluğu olan çocukların erken tanısının konulması, özel eğitimi ile topluma kazandırılmasına öncülük edilmesi ve bunun yurt çapında yaygınlaştırılması amacıyla 20 senedir faaliyetlerine devam eden Tohum Otizm Vakfı, Sevgililer Günü'nde bireyleri ve kurumları otizmli çocukların nitelikli ve özel eğitime ulaşmasına destek olmaya çağırıyor.  


Birbirinize olan sevginiz otizmli çocuklar için eğitime dönüşsün 
Sevgililer Günü'nde hem sevdiklerine verilen değeri gösterecek hem de otizmli çocukların geleceği için anlamlı katkı yaratacak hediye arayışındakilere cevap olan Tohum Dükkân, hediye kutuları, ev-yaşam, kırtasiye ve çikolata kategorilerinde farklı seçenekler sunuyor.  
Ayrıca otizmli çocukların erken tanı ve eğitimle topluma kazandırılmaları, eğitim ve sağlık hizmetlerinden eşit şartlarda yararlanabilmeleri amacıyla bağışta bulunmak isteyenler için isme özel hazırlanan bağış sertifikaları da anlamlı bir hediye seçeneğine dönüşerek sevdiklerinizin yüzünü güldürüyor.  
Siz de bu Sevgililer Günü'nde birbirinize olan sevginizin gücüyle bir otizmli çocuğun yaşamında fark yaratabilirsiniz. Tohum Dükkân sitesini ziyaret ederek sevdiğinize özel bir hediye alabilir, Tohum Otizm Vakfı'nın eğitim çalışmalarını destekleyebilirsiniz: 
www.tohumdukkan.com 
Vakfın web sitesinde Tohum Otizm Vakfı sertifika bağışları bölümünden bağışta bulunarak da sevdiğiniz adına özel bir sertifika oluşturabilirsiniz: 
www.tohumotizm.org.tr  

TOHUM OTİZM VAKFI HAKKINDA:   
Tohum Türkiye Otizm Erken Tanı ve Eğitim Vakfı, “otizm spektrum bozukluğu” olan çocukların erken tanısının konulması, özel eğitim ile topluma kazandırılmasına öncülük edilmesi ve bunun yurt çapında yaygınlaştırılması amacı ile 15 Nisan 2003 tarihinde kurulmuştur. Otizm Spektrum Bozukluğu tanısı alan çocuklar, gençler ve ailelerinin yanı sıra kaynaştırma ortamlarında hizmet alan diğer özel eğitim gerektiren çocuklar, gençler ve aileleri için de her biri alanında uzman profesyoneller tarafından eğitimler sağlamakta ve bu alanda farklı projeler geliştirmektedir.     
Özel Tohum Otizm Vakfı Özel Eğitim Okulu, ABD'de bulunan Princeton Çocuk Gelişim Enstitüsü'nün (Princeton Child Development Institute-PCDI) bir yaygınlaştırma koludur ve 2006'dan beri eğitim vermektedir.   
Özel Tohum Vakfı Özel Eğitim Uygulama Okulu'nda yürütülen yoğun özel eğitim hizmetleri, başta Amerika Birleşik Devletleri (ABD) olmak üzere pek çok ülkede 70 yılı aşkın süreli bir geçmişi olan uygulamalı davranış analizi (ABA-Applied Behavior Analysis) modeline dayalıdır.  Okul'da bugüne kadar 2.565 çocuk eğitim almıştır. 1.161 çocuğa burs desteği sağlanmıştır.   

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

GÜNÜN MANŞETLERİ

FOTO GALERİ