FULYA MAHALLESİ’NİN ATV’Lİ BABASI: BÜLENT ÖZEN

Okuduğunuz haber
HIDIR TANRIVERDİ, COŞKULU KALABALIK ÖNÜNDE ADAYLIĞINI AÇIKLADI

KILIÇDAROĞLU ŞİŞLİ'DE KATILIMCI BÜTÇE TANITIMINA KATILDI

Anasayfa   /    SİYASET    /    HIDIR TANRIVERDİ, COŞKULU KALABALIK ÖNÜNDE ADAYLIĞINI AÇIKLADI

HIDIR TANRIVERDİ, COŞKULU KALABALIK ÖNÜNDE ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Avukat Hıdır Tanrıverdi Cumhuriyet Halk Partisi Şişli İlçe Başkanlığı adaylığını, partililerin ve vatandaşların yoğun sevgi gösterileri eşliğinde açıkladı.

SİYASET      02 Kasim 2021 - 23:09     0

HIDIR TANRIVERDİ, COŞKULU KALABALIK ÖNÜNDE ADAYLIĞINI AÇIKLADI

14 Kasım’da Bomonti Hilton’da gerçekleşecek olan CHP Şişli İlçe Kongresinin heyecanı devam ediyor. Hıdır Tanrıverdi’nin adaylığını açıkladığı CHP Şişli İlçe Binası önünde şenlik havası dikkat çekti.

CHP Şişli İlçe Başkan adayı Hıdır Tanrıverdi’nin adaylığını kalabalık bir grupla açıkladı. CHP Şişli İlçe binasındaki açıklamaya, CHP İl Başkan Yardımcıları Kevser Celayir, Özgür Birgün, Güler Işıkcevahir, CHP Şişli İlçe Başkanı Nihat Dağlayan, eski ilçe başkanı Oya Akman ve çok sayıda partili katıldı.

TANRIVERDİ: "BİRLİĞİMİZİN, BERABERLİĞİMİZİN, PARTİ İÇİ HUZURUN DEVAMI İÇİN ADAYIM”

Hıdır Tanrıverdi, İlçe binasında yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Hepinizin bildiği gibi 20 Ağustos 2021 tarihinde, İlçe yönetiminde bulunan 10 yönetim kurulu üyesinin topluca istifa etmesi neticesinde, 37. Olağan Kongre ile seçilen İlçe Başkanı ve Yönetim Kurulu düştü.

Tabii ki, delegelerimizin görev süresinin sonuna kadar görevlendirdiği Yönetim Kurulu Üyelerinin istifa etmeleri, iktidara yürüyen partimiz için çok olumsuz bir sonuç doğurduğu kesindir. Ancak bu süreçte tüm örgütümüzden gelen CHP Şişli İlçe Başkanlığına aday olmam ve örgütü toparlamam yönündeki talepleri, emir kabul ederek bugün adaylığımı açıklamak için sizlerin huzuruna çıkmış bulunmaktayım.

Cumhuriyet Halk Partisi hepimizin en kıymetli hazinesidir.

Başta Sayın Genel Başkanımız olmak üzere hepimiz, partimizin iktidara gelmesi için canla başla mücadele ederken, parti içi çekişmelerle zaman ve enerji kaybetmek Şişli örgütümüze zarar vermiştir. Ancak verilen bu zararın telafisi mümkündür.

Sizlere söz veriyorum,

Seçileceğim ilk günden itibaren, Şişli’deki tüm siyasi grupları tek tek ziyaret edip, ilçe çatısı altında siyaset yapmaları için davet edeceğim. Örgütü birleştirmek, küskünlükleri sona erdirmek ilk hedefim olacak.

Şiarımız, kurucumuz, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün söylediği “Yurtta Barış, Dünyada Barış” sözünü ilke edinip, önce örgüt içinde, sonra da tüm Şişli’de barışı sağlayacağız.

Mevcut ilçe binamızı 30 yıla yakın süredir kullanıyoruz.

Belediye Başkanına verdiği sözü hatırlatacağım

Sn. Belediye Başkanımız, mazbatasını aldığı gün İlçe binamızı değiştireceğine dair söz vermişti. Ona yapacağım ilk ziyarette bu sözünü hatırlatacağım. İlk fırsatta bir kampanya başlatıp, yeni İlçe binasının satın alınması için gerekli girişimleri yapacağım. Tabii ki ilçe binasını değiştirmek Belediyemizin görevi değil. Bu nedenle, bu girişimi İlçe Başkanlığınca başlatacağız. Amacımız; yeni, modern, çağdaş , engelli, yaş almış üyelerimizin ihtiyacını karşılayacak Cumhuriyet Halk Partisi Şişli örgütüne yakışacak yeni bir ilçe binası sağlamaktır.

Cumhuriyet Halk Partisi Şişli’de yeni bir dönem başlıyor.

Herkes kendi görevini yapacak.

İlçe Başkanı olarak, sadece örgütümün ve halkımın emrinde olacağım.

Başka hiçbir güce biat etmeyeceğim.

Herkes bilmelidir ki; Cumhuriyet Halk Partisi Şişli İlçe Başkanlığı en yüksek makamdır.

Bu makamın gereğini yapacak birikim ve tecrübem bulunmaktadır.

Yetkimi, Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkelerinden, partimizin tüzüğünden ve örgütümün gücünden almaktayım.

Yönetim Kurulumuz dışında hiçbir yerden biat almayacağız

Yönetim Kurulu Üyelerim de tıpkı benim gibi; özgür, bağımsız, ilkeli siyasetçiler olacak. Her biri proje ve çalışmalarını özgürce yürütecek. Hiçbir yönetim kurulu üyem İlçe Örgütü dışında herhangi bir güçten talimat almayacaktır, alamayacaktır. Gençlerimiz ve kadınlarımız da bu süreçte parti disiplini içinde özgür iradeleri ile hareket etme olanağı bulacaktır. Bu şekilde Cumhuriyet Halk Partisi siyasetini Şişli’de büyüteceğiz, bunu hep beraber yapacağız.

Yeni dönemde bizi sürekli sokaklarda göreceksiniz.

Her mahallede, her sokakta siyasetimizi yapacağız. Ulaşılmadık vatandaş, girilmedik ev çalmadık kapı bırakmayacağız. Buna huzurunuzda söz veriyorum.

Şişli’de sandık sandık, sokak sokak seçim analizlerimizi yaptık. Bütün verilerimiz hazır.

Bu veriler çerçevesinde yapılacak ilk seçimlere hazırlığımız 14 Kasım’da başlayacak. Süreç sonunda ilk seçimlerde, partimizi iktidar yapacak sonuçlara katkıda bulunacağımızdan hiçbir şüphemiz yoktur.

İl Başkanlığımız ile her zaman uyumlu çalışacak, eşgüdüm içinde olacağız.

İl Başkanlığımızın partimizi iktidara götürecek çalışmalarına en yüksek katılım ve katkıyı verecek ilçenin Şişli olacağına eminim. Halen devam etmekte olan ÖBEK, Sandık kurulları çalışmaları, kaldığı yerden devam edecektir. Ayrıca önceki aylarda başlamış olan “3600 Ek gösterge”, “128 milyar dolar nerede” çalışmalarını da anlatmaya devam edeceğiz. İl Başkanlığımız ve Sayın Canan Kaftancıoğlu’nun bize çizdiği rotayı aynen takip edeceğiz.   

Ben Şişli’nin adayıyım. Örgütün adayıyım.

Adaylığımın olgunlaşma sürecinde Şişli Örgütünün tüm kesimlerinin desteğini aldım. Bu desteğin nedeni, geçmişte 2 dönem yaptığım ilçe başkanlığım sürecinde yaptıklarımdır.

Planlarımız, programlarımız, projelerimiz hazır.

Bugün 10 binin üzerinde üye sayısına sahibiz. Seçmen sayısına oranlanırsa, İstanbul’da üye sayısı en fazla olan ikinci İlçeyiz.

Güçlü bir şekilde geliyoruz.

Bu güç, sizin gücünüz, örgütümüzün gücü bunu en iyi şekilde kullanacağıma sizlerin huzurunda söz veriyorum.

Emin olun, sizleri mahcup etmeyeceğim.

Artık Şişli’de BİZ mevsimi başlıyor.

Hepinize en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” Dedi.

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

GÜNÜN MANŞETLERİ

FOTO GALERİ