19 MAYIS COŞKUSU ŞİŞLİ’DE YAŞANDI

Okuduğunuz haber
FİLİZ ÇELİK ŞAHİN; 19 MAYIS EN ÖNEMLİ MİLLİ BAYRAMIMIZDIR…

KOSOVA’DAKİ ULUSLARARASI FESTİVAL’DE TÜRK ŞAİR MESUT ŞENOL’A BÜYÜK ÖDÜL…

Anasayfa   /    TOPLUM    /    FİLİZ ÇELİK ŞAHİN; 19 MAYIS EN ÖNEMLİ MİLLİ BAYRAMIMIZDIR…

FİLİZ ÇELİK ŞAHİN; 19 MAYIS EN ÖNEMLİ MİLLİ BAYRAMIMIZDIR…

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkan Yardımcısı Filiz Çelik Şahin'den Önemli 19 Mayıs Açıklaması

TOPLUM      20 Mayis 2021 - 08:42     0

FİLİZ ÇELİK ŞAHİN; 19 MAYIS EN ÖNEMLİ MİLLİ BAYRAMIMIZDIR…

“Milli Mücadele'yi yapan doğrudan doğruya milletin kendisidir, milletin evlatlarıdır. Millet analarıyla, babalarıyla, kardeşleriyle mücadeleyi kendisine ülkü edindi. Milli mücadelede şahsi hırs değil, milli ülkü, milli onur gerçek etken olmuştur.”

(Mustafa Kemal ATATÜRK , 1925)

Gelecekteki varlığını korumak mücadelesinde ve istikrarında olan her millet, bunu ancak millî kültürünü yaşamak ve yaşatmakla başarabilir.

Bu da millî kültürün bilinçli olarak öğrenilmesi, kabullenilmesi, korunması, geliştirilmesi ve gelecek nesillere sağlam ve sağlıklı olarak aktarılmasıyla gerçekleşecektir.

Türk milleti bu anlamda, her zaman ve her şartta, milli kültürlerini ve milli değerlerini korumuş ve yaşatmıştır.

Geleceğimize ışık tutmak için büyük adımların atıldığı, milletimize ve milli kültürümüze armağan edilmiş tarihi önem arz eden milli bayramlarımız için gerçekleştirilen kutlamalar ve törenler, aziz milletimizin  birlik ve beraberlik duygularını artıracaktır. Bu coşku milletimizin geleceğine daha büyük cesaret ve idealler ile sağlam adımlarla yol almalarını sağlamıştır ve her tarihte de sağlayacaktır.

19 MAYIS Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Azîz milletimizin iradesiyle kazanılan tarihi önem taşıyan büyük bir millî  bayramımızdır.

19 MAYIS sadece bir ulusun kurtuluşu değil, aynı zamanda milletin yeniden kurtuluşu muasır medeniyetlere ulaşmak için de kurtuluşun tarihidir. Çünkü milleti, yine milletin sadece kendi azim ve istikrarlı kararları kurtarmış ve bu uğurda muvaffakiyet kazanılmıştır.

Kurtuluşun efsane tarihi olan 19 MAYIS'TA, muasır medeniyetlere sahip olmak ve millet egemenliğini hakim kılmak mücadelesi ile TÜRKİYE  CUMHURIYETİ'ni kurmak için, Büyük Komutanımız Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK Kuvayı Milliye ruhuyla ve aziz TÜRK  milletine güvenerek Samsun'a çıkmıştır.

Memleketimizin her noktasında, bu kutlu vatan davasına adanmış, kendi nefsinden feragat etmiş bir hilkata sahip, güzide mübarek vatan evlatlarımızda, bu meşakkatlı mücadele için kuvayı milliye ruhuyla birleşmiş, büyük metanet göstererek, bizi ezmek yok etmek isteyen sinsi emperyalizm güçlerine ve tüm menfur iş birlikçi vatan hainlerine, karşı, hiç bir dönemde ümitsizliğe düşmeden bu mücadeleye icabet etmiş, vatanımız için memleketimiz için ölümü göze alarak, canla başla bu mücadelenin içinde olmuşlardır.

Hürriyeti için, haysiyet ve insani şerefi icabı bağımsızlığı için ölümü göze alan bu mübarek millet, insanlık haysiyet ve şerefinin icabı olan bütün fedakârlığı yapmakla bahtiyar olmuş ve diğer taraftanda, uşaklık ve esaret zincirini kendi eliyle boynuna geçiren miskin zihniyetli şahıslara istinaden, düşman karşısında fevkalbeşer bir duruş sergilemiş, bu kutlu davanın sonunda, Anadolu da  zihinlerde muhayyel edilen, bağımsız cumhuriyet kurulmasını başarmışlardır.

Bugün Anadolu insanının şaha kalktığı, aziz Türk milletinin yeniden diriliş adımlarının atıldığı gündür.

Geleceğimize olan inancımızın kuvvetlendiği "19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun"

Milli Mücadele ruhuyla bağımsızlık meşalesini yakan,TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETI'nin  kurucusu büyük komutanımız Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve İstiklal mücadelemizin kahramanları şehit ve gazilerimizi, rahmet ve minnetle yâd ediyorum.

Millet olarak daha güçlü ve huzurlu geleceğe hep birlikte ulaşmayı en ulvi duygularımla, temenni ediyorum.

 

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

GÜNÜN MANŞETLERİ

FOTO GALERİ