ŞİŞLİ YEDİTEPE AMPUTE FUTBOL TAKIMININ BAŞARISI

Okuduğunuz haber
ŞİŞLİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ULUSLARARASI ARENADA…

FARKLI BİR TAT MÜKEMMEL BİR LEZZET SÜRYANİ MUTFAĞI

Anasayfa   /    EĞİTİM    /    ŞİŞLİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ULUSLARARASI ARENADA…

ŞİŞLİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ULUSLARARASI ARENADA…

Yenilikçi-Yaratıcı Projelerle Şişli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Eğitimde Atağa Geçti… Şişli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü gerek yerel, gerek ulusal gerekse uluslararası projelerle Şişlili öğrencilere yönelik desteklerini, öncü üniversitelerle işbirliği protokolleri imzalayarak sürdürüyor. Bu destekten, öğretmenlerin ve hatta öğrenci velilerinin kişisel ve mesleki gelişimlerine da katkı sunuluyor.

EĞİTİM      27 Haziran 2021 - 00:36     0

ŞİŞLİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ULUSLARARASI ARENADA…

GENÇ BİLİM İNSANLARI YETİŞTİRME PROJESİ

Şişli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün Yıldız Teknik Üniversitesi ile imzaladığı protokol kapsamında, Türkiye’de bir ilk olacak şekilde “Genç Bilim İnsanları Yetiştirme Projesi” başlatılacak. Bu proje kapsamında öğretmenler, üst düzey bilimsel araştırma yöntemleri konusunda ve ulusal ve uluslararası yarışmalara yönelik akademik mentorluk eğitimi alacak. Mentor öğretmenler daha sonra liselerdeki öğrencilerin oluşturacağı bilim ve teknoloji takımlarına danışmanlık yapacak. Bu süreç, gelecek eğitim-öğretim yılında gerçekleştirilecek “Genç Bilim İnsanları Sempozyumu” ile doruk noktasına ulaşacak. 

GELECEĞİN YAZARLARI PROJESİ

Şişli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün “Geleceğin Yazarları Projesi” dördüncü yılını tamamladı. Bu proje öğrencilerin fikrî ve duygusal dünyasını şekillendiren, düşünen, araştıran, soran, sorgulayan, yaratıcılıklarını ve yeteneklerini dünyanın en güçlü iletişim aracı olan kalem ile açığa çıkaran bir görgü ve eğitimi öngörüyor. Söz konusu projeyle ilgili olarak Şişli İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Mücahit YENTÜR şunları ifade etti:  “Küresel çapta bir krize neden olan COVID-19 salgını nedeniyle 2020-2021 eğitim ve öğretim yılında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tüm okullarımızın kısmi olarak uzaktan eğitim yapmasına karar verildikten sonra  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak biz de "Geleceğin Yazarları" projemizi dijital ortama taşımaya karar verdik. Proje sonunda ilçemiz 16 ilkokulunda eğitim öğretim gören 354 öğrencimizin kaleme aldıkları 741 eseri 16 kitapta toplayarak e-kitap haline getirerek sisli.meb.gov.tr/geleceginyazarlari” adresinde okuyucularla buluşturduk”

ÖZEL EĞİTİM DİJİTAL EĞİTİM MATERYALLERİ ÜRETME PROJESİ 

Şişli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Erasmus+ KA226 ‘With The Little Help – Küçük Bir Yardımla’ stratejik ortaklık projesi ile Covid-19 pandemi sürecinde özel eğitim alanında ihtiyaç duyulan dijital eğitim materyalleri üretme çalışmalarını halen yürütüyor. 2 yıl sürecek olan proje, milli eğitim müdürlükleri, üniversiteler ve eğitim kuruluşlarından oluşan 8 ülkenin ortak çalışması sonucu yönetilmektedir. Ayrıca Covid-19 sonrası stres sıkıntısı yaşayan gençlerin sosyal ve istihdam becerilerinin eğitimi üzerine Erasmus+ KA210 proje başvurusu yanı sıra Avrupa Dayanışma Ağı Akreditasyon ve kalite sertifikası başvurularını da yapmış olan Şişli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün bünyesinde kurulan “Avrupa Birliği Proje Ofisi” çok sayıda eğitim projesinin hazırlanmasında önemli bir rol oynamaya devam ediyor.

OKUL PROTFOLYO DEĞERLENDİRME SİSTEMİ PROJESİ

Şişli İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü, tüm hizmetlerin çeşitlendirilmesi ve teşviki amacıyla 2015-2016 eğitim ve öğretim yılından itibaren 5 kategori kapsamında 91 kriterden oluşan performans ölçmeye yönelik somut, ölçülebilir, spesifik ve nicel göstergelerden oluşan bir Okul Portfolyo Değerlendirme Sistemi geliştirmiştir. Projenin öngörüsüne göre, bu düzenleme sayesinde "Ölçülemeyen süreç geliştirilemez ve yönetilemez." temel felsefesinden hareketle ilçedeki okulların performanslarının da ölçülmesi mümkün olacaktır. Bu çalışmadaki amaç okulları derecelendirmek olmayıp mevcut sosyo-ekonomik yapı imkânları içerisinde değerlendirmek, var olan durumdan en yüksek faydayı elde etmek ve yol gösterici olabilmektir.

ROMAN VATANDAŞLARIMIZIN SOSYAL HAYATLARINI İYİLEŞTİRME PROJESİ

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından gönderilen kararname doğrultusunda, Roman vatandaşlarımızın sosyal yönden iyileştirilmesine yönelik yerelde yapılacak stratejik çalışmalar bağlamında Şişli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çeşitli faaliyetleri planladı. Nisan-Temmuz 2021 ayları içerisinde çocuk ve aile bütünlüğü göz önünde bulundurularak Şişli Halk Eğitim Merkezi velilere okuma yazma ve düzenli beslenme eğitimi; tüm ilgili vatandaşlarımıza da makyaj, güzellik, fotoğrafçılık ve halk oyunları kursları açarak katılımcılara Milli Eğitim onaylı kursiyer sertifikası verilecektir. Rehberlik Araştırma Merkezi tarafından Roman çocuklarımıza yetenek taraması yapılarak uygun okullara yönlendirilmesi de bu proje kapsamında yeralıyor.

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

GÜNÜN MANŞETLERİ

FOTO GALERİ