PROFİLO’NUN RANTI ŞİŞLİ BELEDİYESİNİ SARDI

Okuduğunuz haber
CHP ŞİŞLİ KONGRESİNDE MUAMMER KESKİN SARIGÜL’E MEYDAN OKUDU!
Anasayfa   /    SİYASET    /    CHP ŞİŞLİ KONGRESİNDE MUAMMER KESKİN SARIGÜL’E MEYDAN OKUDU!

SON DAKİKA ! CHP ŞİŞLİ KONGRESİNDE MUAMMER KESKİN SARIGÜL’E MEYDAN OKUDU!

Cumhuriyet Halk Partisi Şişli 38. Olağan kongresi 20 Ağustos Pazar günü Cevahir Otelde gerçekleşti. Tamer Özcanlı ile Orhan Beğenmiş’in yarıştığı kongreye çok sayıda partilinin yanı sıra PM üyesi Burhan Şenatalar, Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, İstanbul 2. Bölge Milletvekilleri; Gökhan Zeybek, Yüksel Mansur Kılınç, Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, Muhtarlar ve STK temsilcileri katıldı.

SİYASET      20 Agustos 2023 - 20:42     0

CHP ŞİŞLİ KONGRESİNDE MUAMMER KESKİN SARIGÜL’E MEYDAN OKUDU!

BU NE YAMAN ÇELİŞKİ

Muammer Keskin, “Grup toplantımızdaki konuşmalarımızı basına sızdıran akıl yoksunu arkadaşlarım var” dedi.

Şişli Vakfına devredilen Şişli Belediyesine ait taşınmazları geri almak için Hayri İnönü döneminde açılan davaların düşürüleceğine dair bir internet sitesinde çıkan haberi CHP Şişli Kongresinde gündeme getiren Muammer Keskin, Sarıgül ile anlaşmalı iş çeviriyorlar söylentilerini onaylamış mı oluyor?

MUAMMER KESKİN; “Buralar birbirimizi eleştireceğimiz yerlerdir, birimizin eksikliklerini söyleyeceğimiz kürsülerdir. Parti içi bazı meseleleri burda tartışmayı içime sindiremem, örgüt toplantılarına sürekli katılan bir arkadaşınızım. Ve toplantılarda düşüncelerimi ifade eden bir kişiyim. Bir konuda bugün önüme düşen bir sosyal medya haberi ile sizi bilgilendireyim.

Muammer Keskin'in Akıl Yokusunu Arkadaşları.!

Kendi grubumuzda bile konuştuklarımızı basına sızdıracak kadar akıl yoksunu arkadaşlarım var. Güya ben Mustafa sarıgül ile anlaşmışım güya ben malların alınmasından vazgeçmişim. Belediye başkanlığıma mal olsa bile malları Şişli halkına kazandıracağım” dedi.

Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin’in konuşmasının ardından söz alan CHP Şişli İlçe Başkan adayı ORHAN BEĞENMİŞ konuşmasında şunlara değindi.

ORHAN BEĞENMİŞ: “Şişli Vakfına Devredilen mallar için imza veren meclis üyelerini açıklıyorum. Erol Beyaztaş, Doğan Kılınç Şişli Belediyesinin mallarını Şişli Vakfına devredilmesine imza vermişlerdir. Muammer Keskin döneminin grup başkan vekili ve belediye meclis üyeleridir. O dönem ben ve Dilek Çiçek arkadaşımız imza vermedik. Bu kongre sıradan bir ilçenin siyasi kongresi değildir. Bu kongre aslında tüm Türkiye’yi değiştirecek siyasal anlayışları belirleyecek çok önemli bir kongredir.

Örgüt İradesi Baskı Altında.!

Adaylığım süresince birçok engelle karşı karşıya kaldım bana aday olma diyen kimlerdi? Bunlar kime hizmet ettiler? Örgüt iradesine ipotek koymaya çalışanlara hayır diyorum. Bugün burada üç aday hatta dört aday daha fazla çıkmış olsaydı demokrasi için kötümü olacaktı? Mahalle delege seçimleri hukuka uygun yapılmadı. Siyaseti dizayn edenler emek hakkını gasp etmiş olmuyorlar mı? Örgüt iradesi baskı altına alınmıştır.

Eski Düşmanlar Dost Olmuş.!

Meclis kürsüsünden, örgüt toplantılarından sürekli geçmiş dönemden bahsedilerek, belediyeyi soydular, talan ettiler, bize enkaz bıraktılar dediğiniz kişilerle bugün bir arada yola çıkıyorsunuz. Bu durumunuzu örgütün vicdanına bırakıyorum, örgütümüz bugün en güzel cevabı verecektir” dedi.

CHP Şişli İlçe Başkanı TAMER ÖZCANLI: “Şahsım, ailem ve kardeşim bildiğim yöneticimi hedef alanlar ile yargı önünde hesaplaşacağız.”

TAMER ÖZCANLI: “Parti Meclisimizce alınan kongre kararı uyarınca mahalle ve ilçe seçimlerimizin en demokratik ortamda gerçekleşmesi için var gücümüzle çalıştık. İddia ediyorum ki ilçe tarihimizin en tarafsız ve adil ortamını sağlayan bir yönetim oldu. Özellikle şahsımı, ailemi ve kardeşim bildiğim yöneticimi hedef alanlara sesleniyorum, herkesi kendiniz gibi sanmayın, adalet önünde hesap soracağım. Eşim ve kardeşim gibi gördüğüm yöneticim ve tüm kadın yoldaşlarım için hesap soracağım” dedi.

Konuşmaların ardından yapılan seçim sonucunda, 240 delegenin oyunu alan Tamer Özcanlı CHP Şişli İlçe Başkanı seçildi. Orhan Beğenmiş ise 114 oy aldı.

KENTİM HABER MERKEZİ

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

GÜNÜN MANŞETLERİ

FOTO GALERİ