MUHTARLAR ŞİŞLİ KAYMAKAMINI ZİYARET ETTİ

Okuduğunuz haber
BELEDİYE BÜTÇESİNE DOKUNMADAN PROJELERİ GERÇEKLEŞTİRECEĞİM!

ŞİŞLİ HALKINA HİZMET ETMEYE ADAYIM!

Anasayfa   /    SİYASET    /    BELEDİYE BÜTÇESİNE DOKUNMADAN PROJELERİ GERÇEKLEŞTİRECEĞİM!

BELEDİYE BÜTÇESİNE DOKUNMADAN PROJELERİ GERÇEKLEŞTİRECEĞİM!

Chp Meclis Üyesi Aday Adayı Nazif Kerem Gözener İddialı Konuştu!

SİYASET      04 Ocak 2019 - 16:48     0

BELEDİYE BÜTÇESİNE DOKUNMADAN PROJELERİ GERÇEKLEŞTİRECEĞİM!

Şişli Belediyesi CHP Meclis Üyesi Aday Adayı Nazif Kerem Gözener, 2007 yılından bu yana yerel örgütlenmenin bir çok kademesinde çalışmış genç ve aktif bir politikacı.

Gerek Şişli CHP örgütü tecrübesi gerekse Avrupa Standartlarında Belediyeciliğin nasıl olması gerektiğine dair görüşlerini somutlaştırmak için 31 Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimlerde  Şişli Belediyesi CHP  Meclis Üyesi Aday Adayı olarak projelerini Kentim Şişli Gazetesine Paylaştı;

Nazif Kerem Gözener Kimdir? Kendinizle  ilgili söz etmek istermisiniz?

21 Nisan 1971 yılında Malatya Arapkir İlçesi’nde  dünyaya geldim. İlkokulu   Malatya da bitirdim. Babam ve annemin memur olması nedeniyle İstanbul’a taşınmak zorunda kaldık. Liseyi İstanbul Çatalca Lisesi’nde Üniversiteyi ise burslu olarak kazandığım Yeditepe Üniversitesi Fransızca Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde bitirdim. Üniversite öğreniminin bir bölümünü ise Fransa’da Toulouse Üniversitesi’nde devam edip “Avrupa Birliği’nin Siyasi Yapılanması ve Genişleme Süreci”ni inceleyen bir tez hazırladım. İyi derece İngilizce ve Fransızca biliyorum.

Sayın Gözener, uzun yıllardan beri CHP’nin aktif üyesi olduğunuzu ve Yerel Yönetimlerin çalışmalarını yakıdan  takip eden ve projeler üreten biri olarak bu çalışmalarınız hakkında kısaca söz eder misiniz?

2007  tarihinde CHP’ye üye oldum. 2017 yılında CHP Şişli  ilçe delegesi seçildim. Şişli Fulya Mahallesinde siyasi çalışmalar yürüttüm. Halen ilçemde aktif olarak CHP’ye hizmet etmeye devam ediyorum.  Ailem  de uzun zamandan beri CHP’lidir. Annem emekli öğretmen Türkay Gözener CHP İstanbul Büyükçekmece İlçe Başkanlığı Yardımcılığı, Kadın Kolları Başkanlığı, Kurultay Delegeliği gibi bir çok aktif görevde bulunmuştur. Çağdaş Cumhuriyet Kadınıdır. Keza bir kuşak öncesi dedem Rasim Önen de CHP, SODEP ve SHP de aktif siyaset yapmış yurtsever ve Atatürkçü birisiydi.

Böylesine köklü sosyal demokrat bir gelenekten gelen birisi olarak kendimi şanslı hissediyorum. Cumhuriyet Halk Partisi’ne üye olduktan sonra parti içi çalışmalara aktif olarak katıldım. Partimin bana verdiği tüm görevleri başarıyla yerine getirdim.  Yerine getirdiğim her görev bana yeni sorumlulukları da beraberinde getirdi. Bu da siyasetteki aktifliği zorunlu hale getirdi. Böylece siyasi tecrübemi  yerel yönetimlerde örgütlenme bilinciyle somutlaştırıp gün yüzüne çıkarmaya çalışacağım.

Sanırım Belediye Meclis Üyeliğine ilk kez adaysınız. Şişli halkına, Şişli ile ilgili projeleriniz hakkında bilgi verebilir misiniz?

Evet, ilk kez meclis üyeliğine adayım. Ben yerelde çalışmayı seviyorum. Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler konusunda aldığım eğitim nedeniyle idealıyım. Bu alanda Şişli halkına hizmet etmek istiyorum.  Şişlinin  nüfus göçünün en yoğun olduğu bir ilçe olduğunu biliyorum.  Nüfusu  278 bin olmasına rağmen,  ulaşım aktarma merkezi ve iş potansiyel fazla olduğu için    gündüz nüfusu 3 ila 5 milyon  arasında  değişiyor. Bu kadar yoğun nüfusa sahip  olan ilçeyi bir çok engelden kurtarmanın yegane yolu,  ek gelir getirecek projeleri üretip hayata geçirmek.

Şişli İlçesi’nin yalnızca ekonomik anlamda ek gelir elde ederek refah seviyesini yükseltebileceğinizi söylüyorsunuz.  Peki diğer sorunlarını nasıl çözeceksiniz. Örneğin Mimari açısından Şişli’yi güzel bir kent olarak görüyor musunuz?

Şişli’nin bir çok yerinde yerleşik yaşama geçildiği 19. Yüzyıldan günümüze kadar Osmanlı Mimarisinin tipik örneği Cumbalı evler hala varlığını sürdürmektedir. Bunun en somut örneği; günümüze kadar mimarisiyle korunmuş olan Halaskargazi Caddesi üzerindeki Atatürk Evi’dir. Şişli’deki  diğer tarihi binalar bu kadar şanslı değildir. Binaların renovasyonları yapılırken, alt katlar  tarihi binaya benzer bir yapı, üstte ise modern, dış cephesi camlı katlar çıkarılmıştır. Seçildiğim takdirde tarihi binaların renovasyonlarının gerçeğe uygun olması için mücadele edeceğim….

 

Yerel Yönetimlerin Avrupa Birliği Destek Fonları ile ilgili birçok çalışmanızın olduğunda söz etmiştiniz bu konu ile ilgili biraz daha açıklayıcı bilgi verirseniz gazetemiz aracılığıyla okurlarımıza duyurmuş olacağız.

Yerel yönetimlere aday olan siyasetçilerin , projeleri ile birlikte bu projeleri gerçekleştirecek kaynakları da açıklamaları gerektiğini düşünüyorum, aksi halde seçildikleri taktirde belediyede projelerini yapacak bütçeyi bulamayabilirler.

Benim projelerimden bir tanesi, her mahallede oluşturulacak “Mahalle evleri” projesidir, bu evlerin içinde , Kreş, Kütüphane, Spor Salonu , derslikler ve salonlar olacak, çalışan anneler bebeklerini mahalle evlerinin içindeki kreşlere bırakabilecekler, dileyen vatandaşlar spor salonunu kullanabilecek, mahalle evlerinin içindeki dersliklerde , vatandaşlarımızdan gelen talebe göre eğitimler verilecek, örneğin bilgisayar kullanmayı bilmeyenler için bilgisayar eğitimleri, ev kadınlarımız için yemek, el işi eğitimleri olacak , ayrıca bu dershanelerde düzenli olarak, yakın tarihimiz, Atatürk ve Devrimleri anlatılacak.

Ayrıca Mahalle evleri içinde, küçük tanzim satış noktaları oluşturulacak, bu satış noktalarında, üreticiler aracısız bir şekilde ürünlerini mahalleliye sunabilecekler, böylelikle vatandaşlarımız , tükettikleri ürünleri daha ucuza satın alabilecekler.

Bir diğer projem , Şişli’de, hanenin aylık geliri asgari ücret ve altı olan vatandaşlarımızın , lise çağındaki başarılı çocuklarına , Belediyemiz bünyesinde ücretsiz üniversiteye hazırlık kursu vermek olacak, fırsat eşitsizliği yaşayan bu gençlerin, diğer gençler gibi, iyi üniversiteleri kazanmalarını sağlamak için onlara imkan vermek.  

Bu projelerimi, belediye bütçesine dokunmadan, Avrupa Birliği hibe fonlarına müracaat ederek, finansman’ını , AB fonlarından karşılamak için çalışmalar yürüteceğim.

Sayın Gözener son soru olarak Gazetemiz aracılığı ile Şişlilere iletmek istediğiniz bir mesajınız var mı?

2019 yılının tüm insanlığa ve halkımıza barış, huzur ve mutluluk getirmesini dilerim…

 

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

GÜNÜN MANŞETLERİ

FOTO GALERİ