EN BÜYÜK SORUNUMUZ OTOPARK

Okuduğunuz haber
BAŞKAN İNÖNÜ; HEDEFİMİZ BİLİMLE, SANATLA YETİŞEN NESİL YARATMAK!

ŞİŞLİ’DE ESNAF OLMAK

Anasayfa   /    EĞİTİM    /    BAŞKAN İNÖNÜ; HEDEFİMİZ BİLİMLE, SANATLA YETİŞEN NESİL YARATMAK!

BAŞKAN İNÖNÜ; HEDEFİMİZ BİLİMLE, SANATLA YETİŞEN NESİL YARATMAK!

Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü üç mahallede açtığı Bilim Evi projesi ile eğitime destek vermeye devam ediyor.

EĞİTİM      06 Ocak 2019 - 21:34     0

BAŞKAN İNÖNÜ; HEDEFİMİZ BİLİMLE, SANATLA YETİŞEN NESİL YARATMAK!

Bilim Evleri hakkında Başkan Hayri İnönü şunları ifade etti:

” Bir yer hayal edin, çocukların kodlama öğrendiği, yaratıcı yazarlık atölyelerine katıldığı, müzeleri ziyaret ettiği, sanatsal aktivitelere katıldığı… Eğitime erişimi kısıtlı olan mahallelerimizde açtığımız 3 Bilim Evimizde 4 yılda binlerce öğrenciye hizmet verdik. ilköğretim ve ortaöğretim öğrencilerimize İngilizce, Matematik, Fen Bilgisi ve Türkçe alanlarında destek olmayı amaçladık. Öğrencilerimizin okul derslerine paralel bir eğitim hizmeti sunan sistemimiz, okul başarılarını da görülür ölçüde artırarak memnuniyet sağladı. Hedefimiz bilimle, sanatla yetişen bir nesil yaratmak.”

 

Bilim Evi programları;

Öğrencilerin akademik başarısını artırmayı,

Öğrencilerin matematik ve sözel derslerde daha fazla başarı göstermelerini,

Öğrencilerin okumaya karşı ilgi ve yeteneklerinin artmasını,

Öğrencilerin yeni ilgi alanları ve beceriler kazanmasını,

Öğrencilerin ev ödevlerini öğretmen gözetiminde daha kaliteli yapmalarını,

Öğrencilerin olumlu sosyal davranışlar kazanmalarını,

Öğrencilerin kendilerine olan güvenlerinin artmasını,

Öğrencilerin, düzenli yapılan konu anlatımları ve ders tekrarları sayesinde okul ve merkezi sınavlara en iyi şekilde hazırlanmalarını,

Öğrencilerin düzenli olarak ders çalışma alışkanlığı kazanmalarını,

Öğrencilerin araştırma becerileri kazanmalarına katkı sağlamayı amaç edinmiştir.

Ders Dışı Etkinlikler

 Yaz ve kış dönemleri boyunca öğrencilerin birçok sanatsal, eğitsel ve kültürel etkinliğe katılmaları hedeflenir. Öğrencilerin farklı kazanımlar edinmesi ilkesiyle İstanbul Modern Sanat Müzesi, Sadberk Hanım Müzesi, Koç Müzesi, Sabancı Müzesi, Sunay Akın Oyuncak Müzesi, Barış Manço Müzesi, İş Bankası Müzesi, Havacılık Müzesi gibi İstanbul’un önemli müzelerine düzenlenen geziler, öğrencilerin kültürel ve sanatsal açıdan gelişimini sağlamaktadır. Öğrenciler katıldıkları atölye çalışmaları ile farklı bakış açıları kazanmaktadır.

 Yapılan tüm etkinlikler öğrencilerin yaş seviyesine ve bireysel ihtiyaçlarına göre düzenlenmektedir ve ücretsizdir.

 Bunlara ek olarak her hafta farklı bir yazarın rehberliğinde gerçekleştirilen Yazarlık Atölyesi çalışmamızla öğrencilerin hayal dünyasını genişletmenin yanı sıra sosyalleşerek genel kültür sahibi bireyler yetişmesine katkıda bulunmaktayız.

 Ayrıca Gülbağ Bilim Evinde profesyonel IM satranç eğitmenimiz ile yürütülen satranç kulubumuz öğrencilerin algoritmik düşünce becerisi geliştirmelerine katkı sağlamaktadır.

Kodlama Eğitimleri

Türkiye’nin dijital dönüşümüne öncülük etmek ve genç nesilleri eğitimle güçlendirerek kodlama bilincini yaymak için biraraya gelen Türkiye Vodafone Vakfı ve Habitat ile işbirliği halinde yürüttüğümüz “Yarını Kodlayanlar” başlıklı kodlama eğitimlerinde çocuklarımız sadece teknoloji tüketicisi olmayıp yeni teknoloji ya da dijital eser yaratmanın yollarını öğreniyorlar.

 

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

GÜNÜN MANŞETLERİ

FOTO GALERİ