ŞİŞLİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI RERUL EMRAH ŞAHAN MECİDİYEKÖY SPOR KULÜBÜNÜ ZİYARET ETTİ!

Okuduğunuz haber
AK PARTİ ŞİŞLİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MİMAR GÖKHAN YÜKSEL PROJELERİNİ TANITTI

TGC KADIN GAZETECİLER KOMİSYONU ANKET YAPTI: KADIN GAZETECİLER ŞİKAYETÇİ

Anasayfa   /    SİYASET    /    AK PARTİ ŞİŞLİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MİMAR GÖKHAN YÜKSEL PROJELERİNİ TANITTI

AK PARTİ ŞİŞLİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MİMAR GÖKHAN YÜKSEL PROJELERİNİ TANITTI

AK Parti Şişli Belediye Başkan Adayı Mimar Gökhan Yüksel, Şişli’de bir otelde düzenlediği basın toplantısında gazetecilerle bir araya gelerek projelerini tanıttı.

SİYASET      07 Mart 2024 - 13:04     0

AK PARTİ ŞİŞLİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MİMAR GÖKHAN YÜKSEL PROJELERİNİ TANITTI

“KURTULUŞ'TAN İSTİKLAL'E… ŞİŞLİ CAZİBE MERKEZİ OLACAK“

Şişli'nin geleceğine dair vizyon projelerini tanıttığı toplantıda AK Parti Şişli Belediye Başkan Adayı Mimar Gökhan Yüksel, Şişli için gerçekleştirilecek 37 projenin detaylarının aktardı.

Basın toplantısında herkese teşekkür ederek konuşmasına başlayan Gökhan Yüksel, “37 projemizin Şişli’nin ihtiyacı olan projeler olduğunu düşünerek buna göre bir hazırlık yaptım. Bunların içerisinde en önemli konumuz, herkesin ortak derdi otopark sorunu. Ben bu konuda çok iddialıyım, diyorum ki 5 yıl içerisinde Şişli ilçesi İstanbul’un en fazla zemin altı otoparkına sahip ilçesi olacak. Bu gerçekten yapılabilir” dedi.

Kurtuluş Caddesi'ni araç trafiğine kapatacakları duyuran Yüksel, Kurtuluş Caddesi'ni İstiklal Caddesi'nden sonra İstanbul'un en çok turist çeken tüm dünya markalarının olduğu prestijli bir cadde yaparak cazibe merkezi haline getireceğiz" ifadesini kullandı.

Yüksel, 65 yıl önce Şişliye yerleşmiş bir ailenin evladı olarak Şişlide doğdum büyüdüm, Şişli Evlendirme Dairesinde evlendim ve halen Şişlide yaşamaktayım ve Şişlinin tüm sorunlarını ezbere biliyorum” diyerek projelerini tanıttı.

KURTULUŞ'TAN İSTİKLAL'E

Yüksel Kurtuluş Caddesi Projesi için, Kurtuluş'tan İstiklal'e sloganıyla tasarladığımız bu projemiz Kurtuluş Caddemizi araç trafiğine kapatarak caddenin bir başına bir de sonuna yapacağımız iki yüksek kapasiteli otoparkla, geçmişte hizmet veren nostaljik tramvayımızı hizmete alıp araç trafiğini kapattıktan sonra da Kurtuluş Caddesi'ni İstiklal Caddesi'nden sonra İstanbul'un en çok turist çeken, tüm dünya markalarının olduğu prestijli bir cadde yaparak cazibe merkezi haline getireceğiz" dedi.

ŞİŞLİ SPOR VADİSİ PROJESİ

Piyale Paşa Bulvarı’nda bulunan atık aktarma tesisi olarak kullanılan yaklaşık 40 dönümlük araziyi spor kompleksi haline getireceklerini aktaran Yüksel, “Resmi müsabakaların oynanacağı futbol sahası, kapalı spor salonu, yüzme havuzu, basketbol ve tenis sahaları, 4 bin metrekarelik konser alanı ve içinde sosyal tesislerin bulunduğu bir kompleks yapacağız” dedi.

KENTSEL DÖNÜŞÜM VE TAPU SORUNUNA ÇÖZÜM

Şişli’nin Mahmut Şevket Paşa, Paşa, Yayla, Feriköy, Kuştepe, İzzetpaşa ve Esentepe mahallelerindeki imar ve tapu sorunlarını çözeceğiz diyen Yüksel sözlerine şöyle devam etti: “Şişli’de kimseyi yerinden etmeyerek yeniden dönüşümü biz başlatacağız.”

YEŞİL ALANLAR VE HOBİ BAHÇELERİ

Yüksel yaptığı konuşmada, “İlçemizin her mahallesinde yeşil alanları artırıp, Feriköy İski arazisi, Teşvikiye Tematik Millet Bahçesi içerisine ve Fulya Bilim Merkezi’nin yanındaki boş alana hobi bahçeleri yaparak Şişlili komşularımızın nefes alacağı alanlar yaratacağız” dedi.

Şişli’yi daha yaşanabilir bir ilçe haline getirerek, Şişli’nin yaşam standartlarını yükseltmeyi hedefleyen Yüksel, kültürden sanata eğitimden spora sağlıklı huzurlu ve güvenli yaşama dair projelerini anlattı.

CEPHE REHABİLİTASYON ÇALIŞMASI

Yüksel, Kurtuluş, Bomonti, Nişantaşı ve Osmanbey’de bulunan bina cephelerinin estetik bir görünüme sahip olması için tabela, tent ve kablo gibi estetiğe aykırı unsurları standart hale getireceklerini açıkladı.

AMFİ KÜTÜPHANE VE KİTAP KAFE PROJESİ

Şişli’nin gençlerine önem verdiklerini belirten Yüksel,” Gençlerimizin ilçemizin dışında bulunan kütüphanelere gitmek için yolda vakit kaybetmesini istemiyoruz. Belediye binamızın içine büyük bir amfi kütüphane ve 25 mahallemize 6 ay içerisinde kitap kafeler yapacağız. Burada ücretsiz çay ve çorba ikramlarında bulunacağız” açıklamasında bulundu.

SPOR KOMPLEKSİ PROJELERİ

Yüksel açıkladığı spor kompleksi projeleri için; “Mecidiyeköy Spor Kulübü, Feriköy Spor Kulübü ve Taksim Spor Kulübü’nün sahalarını birçok branşta gençlerimize hizmet verecek şekilde yenileyerek spor kompleksleri haline getireceğiz. Altlarına ise otopark yaparak ilçemizin otopark sorununa çözüm üretip, branş sayılarını da artıracağız” dedi.

SANAT AKADEMİLERİ

Şişli’yi sanat akademileri ile zenginleştireceklerini söyleyen Yüksel, “Nişantaşı Moda Akademisi, Esentepe Gastrosanat Akademisi, Kuştepe Müzik Akademisi ile Tasarım ve Üretim Akademisi kuracaklarını belirtti.

ŞİŞLİ HAMİDİYE ETFAL HASTANESİ YENİDEN İNŞA EDİLECEK

Yüksel, Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile ilgili projesini de açıkladı. Yüksel, “Şişli Hamidiye Etfal Hastanemiz, cennet mekan Abdülhamid Han tarafından vakfedilmiş Hamidiye Şişli Etfal Hastanesi'ni Sağlık Bakanlığımızın iş birliğiyle yeniden inşa edeceğiz" dedi.

GÜVENLİ ŞİŞLİ

Şişli'yi en güvenilir ilçelerden biri haline getireceklerini söyleyen Yüksel, tüm cadde ve sokaklara son teknoloji kameralar yerleştirerek ilçe emniyeti ile tek merkezden görüntüleme yapılacağını ve Şişli’yi İstanbul’un en güvenli ilçesine dönüştüreceklerini aktardı.

AİLE DANIŞMA MERKEZİ

Yüksel, Aile Danışma Merkezi açarak, tüm yaş gruplarına; anne, baba, kadın, çocuk, genç, yaşlı herkese ücretsiz danışmanlık hizmeti sunacaklarını açıkladı.

KÜLTÜR MERKEZİ

Yüksel, “İlçemize yakışan Kültür ve Sanat Merkezi’ni Feriköy’de bulunan Derviş Eroğlu Kültür Merkezi’ni yeniden inşa ederek yapacağız” dedi.

SOSYAL TESİSLER

Maçka Demokrasi Parkı, Feriköy İski Arazisi ve Şişli Spor Vadisi’nde 3 adet sosyal tesisi hizmete alacaklarını söyleyen Yüksel, “Kaliteli ve uygun fiyatlı restoran ve kafe hizmetinden Şişi halkımızın faydalanmasını sağlayacağız” dedi.

GAZHANE SANAT ATÖLYESİ VE SANAT EVİ

Yüksel, “Maçka Demokrasi Parkı’nın yanındaki tarihi Gazhane’yi ve çevresini rehabilite ederek duayen sanatçılarımız ile genç sanatçılarımızı bir araya getireceğiz” dedi.

EN FAZLA ZEMİN ALTI OTOPARKINA SAHİP İLÇE ŞİŞLİ OLACAK

Akıllı otopark ve kapalı pazar yeri projelerini de anlatan Yüksel, Zemin altı otoparklarının bir katını haftada 1 gün pazar yeri olarak tahsis edeceğiz. Şişlimizin altını otopark yaparak saatlerce park yeri aramaya son vereceğiz. Bu konuda çok iddialıyız. 5 yıl içerisinde İstanbul'daki en fazla zemin altı otoparkına sahip ilçe Şişli ilçesi olacak" açıklamasında bulundu.

İŞ GARANTİLİ İSTİHDAM OFİSİ

Şişli’nin turizmin, sağlığın ve modanın başkenti olacağını vurgulayan Yüksel, “Bu üç sektörün temsilcileri ile iş birliği yaparak vereceğimiz eğitimlerle gençlerimize iş imkânı sağlayacağız” dedi.

MAÇKA DEMOKRASİ PARKI'NA SEVİMLİ DOSTLAR OTELİ

Yüksel evcil hayvan sahiplerinin dikkatini çeken projesini de duyurdu. Sevimli Dostlar Oteli projesi için Yüksel, “İlçemizde yaşayan her iki komşumuzdan birinin evcil hayvanı var. Tüm seyahatlerde onlara eşlik edemiyorlar. Maçka Demokrasi Parkı'mızın içerisinde inşa edeceğimiz 'Sevimli Dostlar Oteli'mizde onları biz ağırlayacağız" dedi. Bunun yanı sıra Yüksel, dernek merkezleri, Zincirlikuyu Mezarlığı Camii ve taziye evi, engelsiz yaşam ve sağlık projelerini de tanıttı.

KUŞTEPE'DE AFET KOORDİNASYON MERKEZİ

25 mahalle 25 kreş projesiyle de her mahallede kreş olacağını, aileler için de soluklanma alanları olacağından bahseden Yüksel, Tarihi Sarnıçlar ve Sanat Merkezi projesiyle Şişli'deki sarnıçların sanat merkezi haline dönüşeceğini aktardı. Yüksel, “Çocuklar için oyun sokakları inşa edeceklerini de belirtti. Yüksel; slim otoparklar, yeni evli çiftlere 50 bin liralık çeyiz desteği, tek tip taksi durakları, okul bahçelerinin altına spor salonu ve yüzme havuzları yapacaklarını da duyurdu. Kentsel dönüşüm ve tapu sorunlarının çözüme ulaşacağını, İkinci Bahar projesiyle emekli evleri inşa edeceklerine vurgu yapan Yüksel, Kuştepe'de Afet Koordinasyon Merkezi inşa edeceklerini de açıkladı.

YÜRÜYEN BANT PROJESİ

Şişli'nin coğrafi açıdan engebeli bir araziye sahip olduğunu söyleyen Yüksel, 'Yürüyen Bant' projesi için, 19 Mayıs Mahallemizi, Merkez Mahallemize bağlayan 19 Mayıs Caddesi'ni pilot bölge olarak seçtik. Burada ilk yürüyen bant projemizi hayata geçireceğiz ve 19 Mayıs Mahallesi'nin, Meşrutiyet Mahallesi'nin bu sorununu da hep birlikte çözmüş olacağız" ifadelerini kullandı.

ÖĞRENCİLERE BURS DESTEĞİ

Yüksel öğrenciler için de müjde vererek şöyle konuştu: “Üniversite öğrencilerimize 10 bin TL, lise öğrencilerimize 5 bin TL burs, ilköğretim öğrencilerimize kırtasiye desteği sağlayacağız.”

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

GÜNÜN MANŞETLERİ

FOTO GALERİ